WNS002 - Rola lidera w zespole sprzedażowym


3..2..1.. poszło :)

Długo zbierałem się do nagrania własnego podcastu. Kilka (naście) prób zakończonych efektem z którego nie byłem na tyle zadowolony, żeby puścić to w świat. Stare przysłowie mówi: „co dwie głowy to nie jedna”, więc tak też zrobiłem. Trochę świadomie, trochę nie, wciągnąłem w świat podcastów i moją wizję dalszego rozwoju zawodowego kolegę z pracy. Podchwycił temat, wskoczył na falę i.. zaczęliśmy przygotowania, planowania, rozmowy itp.
Aż w końcu udało się nagrać pierwsze audycje i udaje się je dalej nagrywać na tyle regularnie, na ile pozwala nam grafik w pracy, czas, energia i inne aktywności pozazawodowe.

W Nurcie Sprzedaży to podcast od sprzedawców dla sprzedawców.. ale nie tylko. Poruszamy problemy zarówno samej sprzedaży (metody, techniki, style itp.), jak i tematy około sprzedażowe (jednostka – zespół – szef – otoczenie itp.). Pomimo tego, że stoimy z jednej strony barykady, staramy się także znaleźć równowagę w odwiecznej „wojnie” pomiędzy klientem a sprzedawcą (o czym usłyszysz w odcinkach 5 i 6). Tematów do rozmów mamy bardzo dużo i ciągle pojawiają się nowe – w sumie temat rzeka :)

W drugim odcinku WNS usłyszysz o:
- gorszych okresach w sprzedaży i ich przyczynach
- kto i w jaki sposób powinien pomóc z nich wyjść
- jaka powinna być w tym wszystkim rola lidera zespołu
- czy lepszy jest lider formalny, czy nieformalny
- jakie umiejętności powinien łączyć lider idealny

Podcast, póki co, dostępny jest na platformie Spreaker – jeśli słuchasz podcastów na smartfonie polecam ściągnięcie aplikacji ze strony Spreakera lub poprzez Sklep.
W bliskiej przyszłości, jak ogarniemy kwestie techniczne, podcast będzie także dostępny na iTunes oraz na Youtube.

Zachęcam do polubienia również naszego profilu na Facebooku pod tą samą nazwą, czyli W Nurcie Sprzedaży. Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze, uwagi, sugestie i ogólnie konstruktywną krytykę, a także do zadawania pytań lub dawania propozycji tematów, które chcielibyście abyśmy poruszyli w naszych rozmowach.

W następnym odcinku zastanowimy się nad różnicą pomiędzy sprzedażą a podawaniem towaru.

Do usłyszenia :)

Komentarze